O autorze i blogu M.D Atelier

Witaj na moim blogu M.D Atelier. Ja nazywam się Michał. W Internecie również często przedstawiam się jako michupl22 lub Michu_PL. Na co dzień pracuje jako programista specjalizujący się w technologiach DOT.NET’owych, a hobbystycznie poznaje inne języki programowania. Posiadam również doświadczenie jako administrator sieci komputerowych i specjalista ds. IT. W mniejszej już skali, ale nadal rozwijam się jeszcze w tym kierunku.

Mój blog w całości jest poświęcony branży IT. W nim głównie skupiam się na zagadnieniach programistycznych, ale również od czasu do czasu wstawiam artykuły dotyczące ogólnej tematyki. Cel jaki sobie postawiłem to przekazać wiedzę zarówno nowym jak i starszym pokoleniom. Osobom, które w branży już są, ale i również, które dopiero zaczynają. IT to dziedzina bardzo dynamiczna i rozległa. Podzielona na wiele specjalizacji. Wiele nowinek technicznych i podejść, które rok temu były nowością, za rok czy dwa mogą się zestarzeć i zdezaktualizować. To powoduje spory problem z nadążaniem ze zmianami i wdrażanie ich w życie. Dlatego mam nadzieję, że takie blogi jak mój pomogą wam w pewnym stopniu pozostać w danym temacie na bieżąco i rozwijać swoje umiejętności, aby pozostać dobrym oraz znanym specjalistą.

Blog M.D Atelier

M.D Atelier Logo

Nazwa bloga M.D Atelier wzięła się od inicjałów imienia i nazwisko autora oraz polskiego odpowiednika słowa Pracownia. Z pewnością każdy z was posiada swój kont, gdzie stoi biurko i komputer. Czy to stacjonarny czy to laptop. Zdarzają się też przypadki, takie jak u mnie, gdzie dysponujemy zupełnie oddzielnym pomieszczeniem. Właśnie takie miejsca nazywam pracownią. Stąd nazwa bloga. Wszystkie testy, projekty czy artykuły w większości powstają właśnie w tym pomieszczeniu, a więc nazwa idealnie oddaje powiązanie między blogiem i miejscem, gdzie powstają do niego treści.

Na moim blogu staram się przede wszystkim wstawiać wartościowe i przydatne treści. Optymalizuje je pod pozycjonowanie, ale tylko dlatego, aby łatwiej było je znaleźć. Sprowadzam je nie tylko do samego tekstu pisanego, ale i również w postaci projektów, bibliotek, narzędzi, zasobów czy materiałów multimedialnych. Nie ma tutaj żadnych artykułów sponsorowanych. Moim założeniem jest, aby blog stanowił twoją bazę wiedzy podczas codziennej pracy programistycznej lub jako specjalisty IT. Zachęcam więc do regularnego odwiedzania i śledzenia. Jeśli szukasz konkretnych treści możesz skorzystać z wyszukiwarki, która pomoże Ci odnaleźć interesujący artykuł. Moje treści bardzo często mają charakter badawczy. Dzięki temu masz pewność, że rozwiązania problemów, które opisuje, są potwierdzone konkretnymi przykładami i wynikami moich działań. Jeśli, więc szukasz sprawdzonych źródeł zachęcam do odwiedzania blogów. Nie tylko mojego, ale i również innych programistów.