O mnie

Cześć,

Nazywam się Michał Derkowski. W sieci często pojawiam się pod pseudonimami Michu_PL, michupl22 lub M.D Atelier. Zawodowo zajmuje się szerokimi zagadnieniami IT. Na co dzień pracuje jako informatyk, a po pracy rozwijam swoje umiejętności związane z programowaniem. Swoją aktywność zacząłem od 14 roku życia. Na początku były to drobne eksperymenty i ogólne zaznajomienie się z tematem. Najpierw na poziomie sprzętowym, potem programowym. Później bardzo szybko wdrożyłem się w technologie wirtualizacji, które pozwoliły mi na bardzo dużo jeśli chodzi o testowanie i poznawanie zagadnień IT. Od tego momentu dość intensywnie rozpocząłem eksploatację systemów operacyjnych Windows i Windows Server w zakresie obsługi, zasady działania i optymalizacji. Po kilku tygodniach doszły zagadnienia sieciowe. Odłożyłem sobie trochę pieniędzy na własny serwer co pozwoliło mi zbudować małą sieć komputerową. Uważam ten czas za bezcenny. Wiedza zdobyta w tym okresie służy mi do dziś w codziennych obowiązkach.

W tak zwanym między czasie projektowałem strony internetowe. HTML i CSS poznałem jeszcze w drugiej klasie gimnazjum. Zbudowałem pierwszy projekt o nazwie Server Creator Crew, który polegał na stworzeniu własnej strony internetowej, jej opublikowaniu i udostępnianie poradników związanych z sieciami komputerowymi i serwerami. Na okres studiów niestety musiałem porzucić tą specjalizację, ale mam zamiar powrócić do niej.

W chwili obecnej idę w kierunku programowania. W 2014 roku zapisałem się do społecznościowego kursu o nazwie Grupa Madagaskar. Przez ok. 2 lata poznawałem podstawy i uczyłem się tworzyć swoje pierwsze programy. Pomogło mi to nie tylko się wdrożyć, ale i również zaliczać projekty jeszcze na studiach. Teraz nauka głównie samodzielna. W swoich planach mam parę własnych projektów, ale również mam zamiar zaangażować się w inne, gdy tylko nadrobię zaległości.

O czym jest mój blog

Jak już wcześniej wspomniałem w moim krótkim wstępie, zajmuje się ogólną tematyką IT. Informatyk w naszych polskich czasach zajmuje się praktycznie wszystkim. Jest to z jednej strony fajne, ale z drugiej bardzo szybko doprowadza do dezorganizacji i stresu. Spowodowane jest to tym, że bardzo często trzeba myśleć o wielu skrajnych rzeczach. Jednak na moim blogu skupiam się na konkretnych kwestiach i specjalizacjach. Piszę o tym w czym najlepiej się czuję, a tym samym mogę komuś pomóc. Treść jaką tutaj tworzę to w głównej mierze oprogramowanie, ale nie zabraknie też programowania i innych, związanych z moimi doświadczeniami, zagadnień.