Artykuł o Axence nVision udostępniony

Axence nVision to kompleksowe rozwiązanie do monitorowania i zarządzania urządzeniami oraz stacjami roboczymi. Jako administrator miałem okazję brać udział we wdrożeniu w jednej z firm, w której pracowałem. Po takim doświadczeniu postanowiłem opisać cały proces wdrożenia i konfiguracji rozwiązania. Zrobiłem to gdyż uważam, że jest to narzędzie godne polecenia i nie każdy o nim słyszał. Wiele administratorów posiada wątpliwości co do jego stopnia skomplikowania i ceny, ale mogę was zapewnić, że ten artykuł rozwiąże wasze wszelkie wątpliwości.

Axence nVision – Wstęp dla początkujących

Zarządzanie stacjami roboczymi to mega odpowiedzialność w zakresie bezpieczeństwa, ale i również ciągłości pracy. Aby świadczyć usługi jak najwyższej jakości ze swojej strony musimy dbać o bezawaryjną pracę, chronić przed wyciekami danych, na bieżąco inwentaryzować sprzęt i wymieniać na nowy, optymalizować koszty użycia licencji czy zapewniać wsparcie użytkownikom. Przy dużej ilości stanowisk jest to zazwyczaj bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Szczególnie w sieciach rozległych. Z pomocą przychodzą właśnie narzędzia typu Axence nVision. Potrafią monitorować, inwentaryzować lub przejmować kontrolę nad stacją roboczą. Dostarczają informacji o zainstalowanych programach i przydzielonych licencjach. Jednym słowem udostępniają centralną bazę informacji o naszym stanie sieci.

Czego dowiesz się w poradniku

Artykuł dostępny w formie poradnika to krótki przewodnik po instalacji i konfiguracji całego rozwiązania. Chodź firma Axence dostarcza pełne wsparcie w tym zakresie warto częściowo zapoznać się z nim już teraz, na etapie planowania wdrożenia. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele czasu i kosztów. W artykule pokazuje krok po krok jak zainstalować rozwiązania nVision, a następnie jego konfigurację. Zaprezentuje jego interfejs i omówię jakie funkcje za co odpowiadają. Wiedzę jaką tu przekazuje z pewnością pomoże Ci samodzielnie wdrożyć rozwiązanie i w pełni je wykorzystać. Szczególnie w początkowych fazach wdrożenia.

Poniżej znajduje się spis treści artykułu.

 1. Wprowadzenie
 2. Co to jest Axence nVision?
 3. Kiedy warto wdrażać i co go wyróżnia?
 4. Aspekty techniczne
 5. Wdrażanie i konfiguracja
  1. Pobieranie i instalacja serwera Axence nVision
  2. Konfiguracja serwera
  3. Instalacja pierwszego agenta
  4. Zaznajomienie się z konsolą nVision
  5. Inwentaryzacja i środki trwałe
  6. Monitorowanie i blokowanie urządzeń
  7. Zarządzanie użytkownikami
  8. Axence nVision Helpdesk
 6. Podsumowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *