CCleaner Konfiguracja i użytkowanie

CCleaner Konfiguracja i użytkowanie to poradnik przeprowadzający użytkownika krok po kroku przez konfigurację popularnego oprogramowania zaprojektowanego przez firmę Piriform. Publikacja kierowana jest dla wszystkich osób, którzy pracują z aplikacją na co dzień i chcieliby zapewnić jak największą skuteczność działania. Cała treść została opracowana w sposób pozwalający na zrozumienie zarówno przez zaawansowanych administratorów jak i zwykłych użytkowników komputerów.

Pierwsza część poradnika dokładnie przybliża czytelnikowi oprogramowanie oraz opisuje jego zastosowanie. Wymieniane są również dostępne edycje oraz dodatkowy moduł opracowany przez zewnętrznego dostawcę – CCEnhancer, który rozszerza podstawową funkcjonalność CCleaner. Drugi rozdział został całkowicie poświęcony instalacji i konfiguracji. Czytelnicy zostaną zapoznani między innymi jak wygląda proces wdrażania programu oraz z czego się składa. Zostały również omówione problemy jakie można napotkać. Po instalacji prezentowane są parametry konfiguracji wszystkich dostępnych modułów. Ich szczegółowa analiza pozwala dostosować program do każdego środowiska i uniknąć problemów podczas czyszczenia lub porządkowania systemu. Położono również nacisk na wyróżnienie poszczególnych elementów funkcji dostępnych w odpowiednich edycjach programu.
Całą publikację zamyka trzeci rozdział, który głównie przedstawia funkcjonowanie programu CCleaner w praktyce. Dowiemy się między innymi jak korzystać z poszczególnych narzędzi jakie udostępnia nam producent oraz jak często optymalizować swój system. Szczególne zainteresowanie zdobędzie podrozdział opisujący wszystkie lokalizacje jakie są poddawane podczas głównego skanowania systemu. Dotyczy to zarówno katalogów jak i rejestru systemu Windows.

Mam nadzieję, że poradnik CCleaner Konfiguracja i użytkowanie rozjaśni wam umysły i spowoduje, że będziecie lepiej wykorzystywać jego potencjał. Znajdziecie tutaj wiedzę opartą zarówno o moje własne doświadczenia jak i zebrane od innych osób. To co zamieściłem w tej publikacji nie zawsze można wyszukać w Internecie.

Poradnik doczekał się drugiego wydania, w którym poprawiono sporo błędów oraz zmieniono po części szatę graficzną. Dostępny jest w formie książki elektronicznej w formacie PDF, którą można łatwo odczytać na komputerze lub przez czytnik e-booków. Zapraszam do pobierania.
Pobierz plik PDF – Poradnik CCleaner. Konfiguracja i użytkowanie
Pobierz plik PDF – Poradnik CCleaner. Wydanie II