Szyfrowanie wiadomości CryptoMail

Szyfrowanie wiadomości CryptoMail to aplikacja, która służy do szyfrowania odbieranych i wysyłanych wiadomości poczty elektronicznej za pośrednictwem serwera POP3 oraz SMTP. Kodowanie znaków odbywa się przy użyciu unikalnych, wygenerowanych kluczy, które przekazujemy drugiej osobie, która ma rozszyfrować daną treść.

Aplikacja zezwala na zdefiniowanie podstawowych parametrów konfiguracji. Jednym z nich jest całkowite zablokowanie dostępu do interfejsu za pośrednictwem ustalonego hasła, która również jest szyfrowane. Wykorzystano tutaj metodę szyfrowania symetrycznego, tak, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo. Oczywiście do podstawowych opcji zaliczono również konfigurację serwera pocztowego, który pozwala na odbieranie i wysyłanie wiadomości.

Po zakończeniu procesu konfiguracji od razu możemy przejść do używania programu. Po kliknięciu na odpowiedni przycisk, program automatycznie sprawdzi skrzynkę odbiorczą i wyświetli na przejrzystej liście. W każdej chwili możemy wysłać nową wiadomość określając jego odbiorcę i treść. Szyfrowanie następuje tutaj całkowicie automatycznie. W obu przypadkach zastosowano tutaj metodę szyfrowania Cezara.

Projekt programu Visual Studio wraz z kodem źródłowym można pobrać pod poniższym linkiem. Aplikacja ma wyłącznie charakter edukacyjny, mający za zadanie pokazać sposoby szyfrowania wiadomości e-mail, a następnie deszyfrowanie po stronie klienta.

Pobieranie
Github Project