Czym jest SyncFusion?

Syncfusion, to podobnie jak DevExpress, zestaw gotowych kontrolek dzięki którym możesz w łatwy i szybki sposób budować UI dla swojej aplikacji w WinForms, WPF, ASP.NET czy ASP.NET Core.

Stosowanie gotowych modułów to w wielu przypadkach oszczędność czasu. Nie skupiasz się na wyglądzie, a na funkcjonalności aplikacji. Etap projektowania interfejsu użytkownika skracasz do minimum. Standardowe kontrolki dostępne w ramach Microsoft’owych bibliotek .NET Framework nie są zbyt intuicyjne w implementacji. Problemy jakie napotkasz w nich często wymagają poświęcenia nawet kilku godzin zanim dojdziesz do właściwego rozwiązania. A czas w przypadku programowania to pieniądze, które tracisz wraz z przedłużaniem się projektu. Gotowe kontrolki, właśnie takie jak Syncfusion, są już odpowiednio dostosowane i usprawnione. Oszczędzisz dzięki temu czas i pieniądze podczas budowania różnych interfejsów.

Panel kontrolny stworzony za pomocą Syncfusion

Dlaczego jednak Syncfusion? Na rynku obecnych jest wiele konkurencyjnych rozwiązań, a szczególnie dwa najpopularniejsze takie jak DevExpress czy Telerik. Oba specjalizują się w technologiach Microsoft’u. Na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć jakąkolwiek różnicę. Istnieje tu wiele podobieństw, a dokumentacja jest równie bogata jak u innych. Syncfusion przekonuje do siebie licencją. Jako chyba na razie jedyny producent produkujący kontrolki jaki udało mi się znaleźć, ma w swojej ofercie możliwości uzyskania swojego produktu zupełnie za darmo. Odpowiada za to specjalna edycja Community. Oczywiście tkwi w tym wszystkim pewien haczyk. Nie możesz użytkować kontrolek we firmach, w których roczny dochód netto wynosi równo lub powyżej miliona dolarów, a liczba programistów, którzy mogą w tym czasie korzystać z komponentów, wynosi pięć. Syncfusion wymaga również odpowiedniej weryfikacji. Odbywa się ona za pośrednictwem portalu LinkedIn lub XING. Wymagane jest zatem konto w tych serwisach. Jeśli spełniasz te warunki możesz bezproblemowo używać kontrolek w projektach komercyjnych.

Cykl artykułów o Syncfusion

W kolejnych wpisach pokaże Ci między innymi jak uzyskać darmową licencję Community. Jak zweryfikować swoje konto i pobrać instalator. Później przedstawię cały proces wdrożenia kontrolek do swojego środowiska. Przedstawię jak korzystać z wersji demonstracyjnych projektów, z których można się dowiedzieć między innymi jak zaimplementować dane komponenty do swojego kodu oraz jak działają wizualnie. Na koniec przedstawię jak stworzyć pierwszy projekt wygenerowany z szablonu. Zapraszam was do regularnego odwiedzania mojego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *