Encryption – Masowe szyfrowanie wiadomości

Encryption – Masowe szyfrowanie wiadomości to rozszerzona wersja aplikacji EncryptionFile, która pozwala na masowe zabezpieczanie dowolnych ciągów znakowych np. wiadomości e-mail czy tekstu z notatnika. Narzędzie może okazać się dość ciekawym rozwiązaniem w sytuacji, w której szukamy bezpiecznego i niezależnego oprogramowania. Encryption korzysta z dwóch algorytmów: Cezara i symetrycznego. Ponadto generuje i porównuje sumy kontrolne z wprowadzonego tekstu. Całość zapisywana jest w tabeli, gdzie możemy zapisywać wybrane wiadomości, a następnie szyfrować je lub deszyfrować.

Encryption to nowe podejście w kwestii obsługi. Jego interfejs bazuje na przycisku Operacji, wzorowany na podstawie Menu Start w systemach Microsoft Windows. Odpowiedzialny jest za wszystkie czynności, jakie udostępnia nam program. Całość uzupełniają dynamiczne etykiety, umiejscowione na dolnym pasku, które wyjaśniają pewne kwestie po najechaniu na przycisk i informują o zawartości naszej bazy.

Projekt został udostępniony razem z kodem źródłowym przygotowanym w Microsoft Visual Studio. Aplikacja ma charakter edukacyjny, ale swoje zastosowanie może również znaleźć w warunkach produkcyjnych.

Pobieranie
Github Project