Instalacja Syncfusion w swoim środowisku programistycznym

Instalacja Syncfusion nie należy do skomplikowanych. Tak naprawdę kreator, który pobierasz ze swojego konta, zrobi wszystko za Ciebie. Zanim zaczniesz najpierw upewnij się, że posiadasz środowisko Visual Studio. Wspierane są wersje od 2015 i nowsze. Dla starszych porzucono wsparcie. Integracja Syncfusion z środowiskiem polega przede wszystkim na zainstalowaniu odpowiednich rozszerzeń, które dodają kontrolki do przybornika i renderują je w podglądzie projektu. Ponadto instaluje wersje demonstracyjne aplikacji, gdzie są przykładowo wykorzystane kontrolki Syncfusion. Pełnią one rolę dokumentacji i prezentacji jak je wykorzystać. Pozwalają również podejrzeć kod bezpośrednio w środowisku Visual Studio otwierając całe rozwiązanie z projektami.

Po krótkim wstępie przejdę teraz do instalacji. Jako, że wcześniej zainstalowałem już Syncfusion, zrzuty będą pochodzić z sytuacji kiedy modyfikuje instalację za pomocą pobranego kreatora. Pierwsza wygląda dokładnie tak samo. Kroki jakie tu prezentuje będą takie same.

Instalacja Syncfusion krok po kroku

Zaloguj się na swoje konto i pobierz instalator. Jak je założyć w wersji Community omawiałem w wcześniejszych wpisach. Kiedy to zrobisz uruchom instalator.

Instalacja Syncfusion - ekran powitalny kreatora

Pierwszy ekran to standardowe powitanie, które na razie nic nie wniesie dlatego od razu można przejść dalej.

Okno wyboru komponentów Syncfusion do zainstalowania

Tutaj już wybierasz zestawy kontrolek jakie chcesz zainstalować. Wersja Community oferuje wszystko, a ich rozmiar może wynieść nawet kilka GB. Zatem wybierz to czego naprawdę potrzebujesz, aby nie marnować w ten sposób miejsca na dysku. Jeśli wcześniej instalowałeś już kontrolki to pojawią się dwie zakładki Installed i Avaiable. W pierwszej możesz je odinstalować, a w drugiej zainstalować zaznaczając kwadracik przy Install.

Okno podsumowania z listą komponentów jakie zostaną zainstalowane

W kolejnym kroku pojawi się podsumowanie. Co zostanie zainstalowane bądź odinstalowane.

Okno konfiguracji ścieżek instalacji

W kroku Configuration możesz zmienić dodatkowe parametry. Pierwszym z nich jest katalog, gdzie mają zostać pobrane wszystkie komponenty. Drugi to katalog instalacji wszystkich kontrolek, a trzeci to lokalizacja wersji demonstracyjnych aplikacji. Ten ostatni możesz pominąć odznaczając pierwszą opcję po prawej stronie. Podobnie jak rozszerzenia do Visual Studio. Mimo dostępności tych opcji zalecam ich pozostawienie. Szczególnie w przypadkach kiedy masz do czynienia pierwszy raz z Syncfusion.

Pod koniec zaznacz, że zgadzasz się na warunki licencji i politykę prywatności pod ścieżkami do katalogów. To powinno odblokować przycisk Next.

Okno logowania do konta Syncfusion

Na koniec obowiązkowy krok czyli zalogowanie się do swojego konta. Stamtąd zostanie pobrana informacja o licencji jaką dysponujesz.

Okno postępu instalacji

Teraz pozostaje tylko czekać. Kreator na bieżąco pobiera i instaluje komponenty. Przy wolnym łączu i zaznaczeniu wielu składników czeka Cię czasochłonny proces. Po wszystkim możesz odpalić środowisko Visual Studio i sprawdzić czy posiadasz dostęp do kontrolek Syncfusion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *