Poradnik Windows Deployment Services

W końcu po długiej przerwie udało mi się napisać większy artykuł niż zwykle. Tym razem padło na poradnik Windows Deployment Services. Jest to jeden z moich trzech mini projektów związanych właśnie z redakcją większych tekstów. Chcę w nich przekazać swoją wiedzę z zakresu administracji sieciami i komputerami w oparciu o środowisko Windows. Zatem po opisie masowej dystrybucji aktualizacji za pomocą Windows Server Update Services przyszła pora na instalację zdalną. Microsoft udostępnił narzędzie, które pozwala bez podchodzenia do stanowiska zainstalować system operacyjny Windows. Zarówno w czystej nieruszonej postaci jak i zautomatyzowanej. Wykorzystuje się do tego tryb PXE karty sieciowej, serwer TFTP, DHCP no i oczywiście usługę Windows Deployment Services.

Poradnik Windows Deployment Services

Do kogo jest kierowany poradnik? Przede wszystkim do administratorów, którzy mają bardzo wiele stanowisk w początkowej fazie wdrożenia lub zarządzają już nimi i potrzebują narzędzia, które usprawni dodatkowo ich procedurę reinstalacji. Czas więc przedstawić co nowego w tej kwestii prezentuje.

Czym jest Poradnik Windows Deployment Services?

Krótką zawartością dla administratorów doskonale znających architekturę Windows Server, ale nie samej usługi. W poradniku Windows Deployment Services opisuje krok po kroku proces instalacji, konfiguracji aż po instalację systemu na stanowisku roboczym. Przekazuję tutaj wiedzę jaką sam zdobyłem w wyniku wdrożeń we firmach, w których pracowałem. Staram się przedstawić każdy szczegół i dokładnie go wyjaśnić. Pod koniec poradnika Windows Deployment Services dokładam jeszcze dodatkowy bonus w postaci opisu zaawansowanej konfiguracji. Do ustawień, do których większość z nas nie zawsze zagląda. A szkoda bo w wielu sytuacjach potrafią pomóc.

Usługa Windows Deployment Services może stanowić doskonałe połączenie z Windows Server Update Services, gdyż obydwie odpowiadają z automatyzację środowiska w kwestii jego zarządzania i utrzymania. W przypadku kiedy nie poznałeś jeszcze repozytorium aktualizacji zapraszam do moich wcześniejszych wpisów. Na dzień dzisiejszy mam nadzieję, że tego typu artykuły nie będą ostatnimi, a początkiem nowych. Może nawet programistycznych treści. Teraz pozostaje mi Cię zaprosić i życzyć przyjemnej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *