Projekt centrum oprogramowania – Rozpoczęty!

Projekt centrum oprogramowania został oficjalnie rozpoczęty. Od poniedziałku (05.02.2018) powstały pierwsze pliki projektu. Mimo, że od dwóch tygodni pracuje nad planami, nad kodem zasiadłem dopiero teraz. Wielu z was zapewne już zauważyła dodatkowe strony związane z tym projektem, a dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą odsyłam pod poniższe linki.

Nowe centrum oprogramowania Windows – Projekt Apptelier

Historia centrum oprogramowania Windows – Projekt Sotelier

Pierwszy prototyp centrum oprogramowania

Pierwszy wpis związany z projektem

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że na projekt przeznaczyłem ok. 8 miesięcy pracy do czasu powstania pierwszej wersji alpha. Z moich obliczeń wynika, że będzie to wrzesień. Jeśli tylko czas na to pozwoli, to może uda się już wcześniej zaprezentować wynik mojej pracy. Śledźcie na bieżąco moją aktywność na blogu i youtube, a gwarantuje, że będziecie pierwszymi, którymi skorzystają z nowego rozwiązania.

Jakie funkcje czekają w centrum oprogramowania?

Dotychczasowe powstałe materiały co prawda traktowałem jako szkice, to już na podstawie nich mogę powiedzieć jakie funkcje na pewno zobaczymy w podstawowej wersji projektu Apptelier. W przeciwieństwie do jego poprzednika – Sotelier, zmieniło się naprawdę dużo.

Funkcjonalność klienta

  • Pobieranie oprogramowania z pośród 10 źródeł,
  • Instalacja w trybie nienadzorowanym, ale również możliwość instalacji w trybie ręcznym,
  • Wybór publicznego repozytorium lub prywatnego, na podstawie zdefiniowanych parametrów do bazy MySQL,
  • Monitorowanie i aktualizacja oprogramowania,
  • Komentowanie,
  • Recenzowanie,
  • Ocenianie,
  • Szczegółowe przeglądanie.

Poza aplikacją kliencką pojawi się również menedżer repozytoriów. Będzie on utworzony jako pierwszy, ale wydany razem z aplikacją kliencką. Menedżer będzie służył do zarządzania repozytoriami oraz łatwego uzupełniania danych. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać i rozwijać całą platformę.

Na dzisiaj to wszystko. Trzymajcie się!