Zmiany & Projekt Centrum oprogramowania Windows

Nowy rok już za pasem i w końcu po długiej przerwie wracam do pracy nad swoim blogiem i projektami. Przez ostatnie dwa tygodnie czekała mnie migracja i drobna modernizacja strony. Ale mam nadzieję, że zmiany wyszły na dobre. Przede wszystkim pozbyłem się uciążliwych reklam, na które nie miałem zbytnio wpływu. Pewnego dnia odkryłem również, że skrypty zostały zainfekowane szkodliwym algorytmem kopiącym kryptowaluty kosztem mocy obliczeniowej użytkownika. Na szczęście nie stałem się jedyną ofiarą i problem został szybko zauważony. Żeby uniknąć takich sytuacji postanowiłem zmigrować stronę na zupełnie inny, niezależny hosting. Kosztowało mnie to sporo czasu i nerwów, ale po dwutygodniowej pracy osiągnąłem zamierzony efekt. W najbliższych miesiącach planuje również zaprojektować swój własny szablon. Nie jest to jednak najwyższy priorytet. Mam noworoczne cele, które są niestety ważniejsze.

Zmiany, zmiany i zmiany

Mój bloga daje mi dużą satysfakcję z tego, że mogę dzielić się swoimi pomysłami oraz wiedzą jaką zdobyłem do tej pory w obszarze IT. Jak już zapewne zauważyliście, po półrocznym funkcjonowaniu dorobiłem się profesjonalnej domeny. Dochodziły mnie słuchy, że poprzednia nie słynęła z dobrych stron. Znana była przede przez spamerów i witryn zawierających szkodliwe oprogramowanie. Nowa domena ma przede wszystkim zapewnić łatwą do zapamiętania nazwę oraz pozycjonowanie, aby każdy mógł znaleźć wiedzę, która akurat jest mu potrzebna.

Decyzja o przeniesieniu strony na inny hosting zapadła krótki po świętach. Chodź jeszcze w trakcie rozważałem tą opcję. Wpływ na nią miało przede wszystkich bezpieczeństwo, szybkość, dostępność no i reklamy. Blog zabezpieczyłem również certyfikatem i połączeniem HTTPS. Dzięki temu cała transmisja jest szyfrowana. Gwarantuje to użytkownikowi bezpieczeństwo i prywatność. Na poprzednim hostingu takie funkcje wiązały się z wysokimi kosztami, na które w chwili obecnej mnie nie stać. Poza wymienionymi czynnikami, dużo zmian pod maską. Czyli najnowsze oprogramowanie i wsparcie.

Projekt centrum oprogramowania Windows

Doszliśmy do kluczowego tematu tego wpisu. W zeszłym roku, bodajże był to chyba październik, wspominałem o pewnym projekcie. Jego los nie był jeszcze znany. Teraz mogę jednak spokojnie powiedzieć, że zacząłem pracę nad Centrum oprogramowania Windows. Moje autorskie rozwiązanie zostanie zaprogramowane w języku C# z wykorzystaniem bazy danych MySQL. Będzie to jeden z większych projektów, które chce zrealizować w ciągu 5-8 miesięcy. Jak mi to pójdzie. Czas pokaże. Na czym będzie polegać aplikacja? Jak sama nazwa wskazuje, program będzie stanowił bazę oprogramowania dla systemów operacyjnych Windows. Odpowiednie funkcje będą pobierały informację z bazy, a następnie wyświetlały zawartość użytkownikowi. Użytkownik natomiast, będzie mógł zainstalować dowolne oprogramowanie w trybie nienadzorowanym, czyli bez żadnej interwencji. Po prostu klika i za moment pokazuje się ikona danej aplikacji. O wszelkich postępach będę informował na bieżąco na swoim blogu. Przez najbliższe dni spodziewajcie się większej ilości informacji na temat mojego projektu. Pomysł jest bardzo rozbudowany. Mam nadzieję, że jego realizacja pójdzie gładko, a użytkownikom spodoba się nowe rozwiązanie.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o takim rozwiązaniu. Czy naprawdę jest potrzebne?